Створення виставки в Omeka

Авторки: Міріам Познер та Меґан Бретт Переклала на українську: Орися Віра Оригінал уроку: https://programminghistorian.org/en/lessons/creating-an-omeka-exhibit

Після того, як ви додали об’єкти на ваш сайт Omeka, а також згрупували об'єкти у колекції, ви можете перейти до наступного кроку: створіть для ваших користувачів екскурсію зібраними вами об’єктами.

Перед тим як почати: Створіть мапу-схему вашої виставки

Перш ніж створювати виставку на сайті Omeka, необхідно попередньо попрацювати над розділами і сторінками виставки, а також темою та характерними особливостями представлення виставки. У цьому уроці буде показано як створити виставку, присвячену собакам. Водночас, якщо створювати виставку про німе кіно, тоді розділи виставки можуть бути тематичними (комедії, романси, драми), хронологічними (раннє німе кіно, перехідний період, класична епоха) або стилістичними (модернізм, імпресіонізм, наративний). Усе залежить від того, яке повідомлення необхідно донести до користувачів сайту. Попередньо ви можете намалювати мапу-схему виставки, позначивши на ній місце кожного цифрового об’єкта.

Додайте виставку

Колекція — це лише список об’єктів. Виставка — це екскурсія вашими об'єктами з супровідним текстом і спеціальними макетами. Щоби створити виставку, натисніть на вкладку "Exhibits" (Виставки), а потім — "Add an Exhibit" (Додати виставку). Заповніть форму на сторінці. "Slug" — це машинночитана назва вашої виставки, яка стане частиною вашої URL-адреси.

Додайте сторінку

Сторінки містять об’єкти вашої виставки. Виставка може мати кілька сторінок, і ви можете перетягнути їх, змінюючи порядок сортування, навіть зробити деякі сторінки підрозділами інших.

Натисніть кнопку "Add Page" (Додати сторінку). На наступній сторінці додайте необхідну інформацію та виберіть макет для сторінки виставки.

Додайте блок контенту на вашу сторінку

На цій сторінці заповніть поля "Page Title" (Заголовок сторінки), "Menu Link Title" (Назва посилання на меню) та "Page Slug".

Також ви маєте обрати один з макетів сторінки — "New Block" (Новий блок). Сторінки складаються з блоків, які можуть бути файлами і текстом, лише файлами або лише текстом.

Оберіть "File with Text" (Файл із текстом), а потім нижче - кнопку "Add new content block" (Додати новий блок вмісту).

Додайте об'єкти до створеного блока вмісту

У розділі "Block 1 (File with Text)" (Блок 1 (Файл із текстом)) натисніть кнопку "Add Item" (Додати об’єкт).

У вікні, яке відкриється, натисніть на об’єкт, який потрібно додати, а потім натисніть "Select Item" (Вибрати об’єкт). За бажанням можна додати підпис до обраного об'єкта. Натисніть кнопку "Apply" (Застосувати).

Також можна додати певний текст у поле "Text" (Текст).

Коли ви впораєтеся, натисніть синю кнопку "View Public Page" (Переглянути загальнодоступну сторінку), щоби побачити, як виглядає ваш сайт на Omeka.

Ваш сайт на Omeka готовий!

Тепер ваш сайт на платформі Omeka має всі основні компоненти — об’єкти, колекції та виставку!

Про авторів

Міріам Познер - координаторка цифрових гуманітарних програм Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Меґан Бретт є спеціалісткою із цифрової історії в Центрі історії та нових медіа імені Роя Розенцвейга, де вона виконує функції координатора по роботі з громадськістю для проєктів Omeka. Вона також отримала ступінь доктора філософії в галузі історії на кафедрі історії та історії мистецтва Університету Джорджа Мейсона.

Переклад українською: Орися Віра, PhD, викладач кафедри історії в Українському Католицькому Університеті

Переклад рецензували: Євген Рачков, доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології, Харківський національний університет імені Василя Каразіна. ORCID Анастасія Холявка, керівниця проєкту Міський медіаархів, Центру міської історії.

Рекомендоване цитування: Познер, Міріам та Бретт, Меґан. "Створення виставки в Omeka." Programming Historian, переклала Орися Віра, Посібник з цифрової історії, 2024.

Last updated