Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Windows)
Автори: Вільям Туркел і Адам Краймбл Переклав на українську: Дмитро Батько Оригінал уроку: https://programminghistorian.org/en/lessons/windows-installation
Цей урок допоможе вам налаштувати інтегроване середовище розробки для Python на комп'ютері з операційною системою Windows.
Створення резервної копії комп'ютера
Завжди важливо переконатися, що у вас є регулярні та свіжі резервні копії вашого комп'ютера. Це просто хороша порада на все життя, вона стосується не тільки програмування.
Встановлення Python 3
Перейдіть на веб-сайт Python, завантажте останню стабільну версію мови програмування Python (версія 3.12 станом на червень 2024 року) та встановіть її, дотримуючись інструкцій (також при встановленні слід поставити галочку навпроти опції Add Python to Path або зробити це вручну за інструкцією).
Створення каталогу
Щоб залишатися організованим, найкраще мати спеціальний каталог (папку) на вашому комп'ютері, де ви будете зберігати свої програми на Python (наприклад, programming-historian). Створіть такий каталог у будь-якому місці на жорсткому диску.
Встановлення Visual Studio Code
Visual Studio Code - це безкоштовне інтегроване середовище розробки, яке складається з редактора початкового коду, інструментів для автоматизації складання та відлагодження програм.,. Ви можете завантажити Visual Studio Code з офіційного сайту. Також є багато інших редакторів коду, які ви можете обрати.
Запуск Visual Studio Code
Початкове вікно програми VSC має виглядати приблизно так:
Виділіть трохи свого часу, щоб ознайомитися з інтерфейсом редактора. Довідкова інформація (Get Started with VS Code) є досить корисною.
Налаштування Visual Studio Code
Тепер вам потрібно налаштувати редактор так, щоб ви могли запускати програми на Python.
Спочатку натисніть на наступну іконку на панелі зліва, яка дозволить встановити необхідне розширення для запуску програм на Python.
Тоді інсталюйте розширення Python від Microsoft.
Встановивши розширення, ви також можете налаштувати гарячі клавіші для запуску програм на Python. Для цього наисність Ctrl + K та Ctrl + S слідом або перейдіть в Settings -> Keyboard Shortcuts. Введіть в пошукову стрічку Run Python File in Terminal та налаштуйте комбінацію клавіш для запуску програм на Python (наприклад, Ctrl + Shift + Alt + R) після чого натисніть Enter для збереження комбінації.
Крок 2 - "Hello World" у Python
Традиційно програмування новою мовою починається зі спроби створити програму, яка друкує повідомлення “hello world” і завершує роботу. Ми покажемо вам, як це зробити на Python та HTML.
Python - чудовий вибір для початківців у програмуванні, оскільки ця мова високого рівня дозволяє створювати короткі однак потужні програми. Чим програми коротші, тим ймовірніше, що вони загалом помістяться на екрані, а це полегшить сприймання та відстежування кроків їх роботи.
Python - "інтерпретована" мова програмування. Це означає, що існує спеціальна комп'ютерна програма (відома як інтерпретатор), яка вміє виконувати інструкції, написані цією мовою. Один із способів використання інтерпретатора - зберегти всі ваші інструкції у файлі, а потім запустити інтерпретатор на цьому файлі. Файл, який містить інструкції мовою програмування, називається програмою. Інтерпретатор виконає кожну інструкцію, яку ви дали йому у вашій програмі, а потім зупиниться. Давайте спробуємо це зробити.
У текстовому редакторі створіть новий файл, введіть наступну дворядкову програму і збережіть її у вашому каталозі programming-historian як hello-world.py.
Обраний вами текстовий редактор повинен мати кнопку "Виконати" (“Run”), яка дозволить інтерпретатору виконати вашу програму. Якщо все пройшло добре, результат виконання програми відобразиться у вікні термінала, що має наступний вигляд (Приклад у Visual Studio Code. Клацніть на зображення, щоб побачити повнорозмірну копію):
Взаємодія з командним рядком Python
Інший спосіб взаємодії з інтерпретатором - це використання так званого командного рядка Python. Ви можете ввести команду і натиснути клавішу Enter, а командний рядок відповість на неї. Його використання є чудовим способом тестування команд, щоб переконатися, що вони виконують те, що ви від них вимагаєте.
Ви можете запустити командний рядок Python, двічі клацнувши на python.exe файл. Якщо ви встановили версію 3.12 (останню станом на червень 2024 року), то цей файл, ймовірно, знаходиться в каталозі C:\Users\YourUserName\AppData\Local\Programs\Python\Python-version. У вікні комадного рядка, яке відкриється на вашому екрані, введіть:
і натисніть Enter. Комп'ютер відповість наступним рядком:
hello world
Для показу взаємодії з командним рядком, ми будемо використовувати -> для позначення відповіді командного рядка на вашу команду, як показано нижче:
Тепер, коли ви і ваш комп'ютер готові до роботи, ми можемо перейти до цікавіших завдань. Якщо ви опрацьовуєте уроки Python за порядком, пропонуємо вам спробувати “Що таке вебсторінки та HTML?”
Про авторів
Вільям Туркел, професор історії в Університеті Західного Онтаріо. Адам Краймбл, Університетський коледж Лондона.
Переклад українською: Дмитро Батько, студент Факультету прикладних наук Українського католицького університету
Переклад рецензували: Євген Ворожейкін, старший викладач кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, ORCID; Мар'яна Юрків, доцент кафедри картографії та геопросторового моделювання Національного університету “Львівська політехніка”, ORCID.
Рекомендоване цитування: Туркел, Вільям та Краймбл, Адам. "Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Windows)", Programming Historian (2012), переклав Дмитро Батько, Посібник з цифрової історії, 2024. DOI: https://doi.org/10.69915/dh007
Last updated