Python: знайомство та встановлення

Автори: Вільям Туркел і Адам Краймбл Переклала на українську: Орися Віра Оригінал уроку: https://programminghistorian.org/en/lessons/introduction-and-installation

Цей урок призначений для налаштування інструментів роботи з Python.

Цілі уроку

Цей перший урок у нашому розділі про роботу з Інтернет-джерелами призначений для того, щоб підготувати вас і ваш комп’ютер до початку програмування. Ми зосередимося на встановленні відповідного програмного забезпечення – цілком безкоштовного та надійного – і, нарешті, ми допоможемо вам почати з азів простого програмування, що миттєво дає результати.

У цьому початковому модулі ви встановите мову програмування Python, інтерпретатор мови програмування Python HTML/XML Beautiful Soup і редактор коду. Знімки екрану (скриншоти), подані тут, взяті з Visual Studio Code, але ви можете використовувати будь-який редактор коду, який може працювати з Python. За посиланням ви можете знайти інші варіанти: Редактори Python. Коли все буде встановлено, ви напишете свою першу програму «Hello World» на Python та HTML.

Мова програмування Python

У цій серії уроків ми будемо використовувати Python, безкоштовну мову програмування з відкритим кодом. Якщо не буде зазначено інше, то всюди ми будемо працювати з версією Python 3. Версія 2 більше не підтримується офіційно, але ви все одно можете знайти її в попередніх проєктах та уроках. Python 3 має кілька відмінностей у форматуванні (певних правил граматики), тому будьте обережні, якщо знайдете в Інтернеті приклади, які все ще використовують Python 2. Вони можуть не працювати в поточних версіях Python.

Резервне копіювання вашої роботи!

Перш ніж завантажувати чи інсталювати будь-яке нове програмне забезпечення, дуже важливо створити резервні копії своєї роботи. Ви повинні створювати резервні копії всього комп’ютера принаймні щотижня, а краще навіть частіше. Також доцільно створювати резервні копії вашої роботи на хмарних сховищах, щоб не втратити все, у випадку, якщо щось трапиться з вашим комп’ютером, домом чи офісом. Такі сайти, як Jungle Disk і Dropbox, пропонують прості у використанні та відносно недорогі варіанти онлайн-резервного копіювання.

Виберіть свою операційну систему

Крок 1 – Встановіть та налаштуйте програмне забезпечення

Щоб працювати з методами, які вказані на цьому вебсайті, вам потрібно буде завантажити та встановити спеціальне програмне забезпечення, яке є безкоштовним і у вільному доступі. Ми надали інструкції для Mac, Windows і Linux. Після встановлення програмного забезпечення для вашої операційної системи перейдіть до уроку "Що таке вебсторінки та HTML?". Якщо у вас виникнуть проблеми з нашими інструкціями або ви знайдете щось, що не працює на вашій платформі, повідомте нам.

Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Mac)

Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Windows)

Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Linux)

Про авторів

Вільям Туркел, професор історії в Університеті Західного Онтаріо. Адам Краймбл, Університетський коледж Лондона.

Переклад українською: Орися Віра, PhD, викладач кафедри історії в Українському Католицькому Університеті

Переклад рецензували: Євген Ворожейкін, старший викладач кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, ORCID; Мар'яна Юрків, доцент кафедри картографії та геопросторового моделювання Національного університету “Львівська політехніка”, ORCID.

Рекомендоване цитування: Туркел, Вільям та Краймбл, Адам. "Python: знайомство та встановлення." Programming Historian, переклала Орися Віра, Digital History Handbook, 2024.

Last updated