Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Mac)

Автори: Вільям Дж. Туркел і Адам Краймбл Переклав на українську: Дмитро Батько Оригінал уроку: https://programminghistorian.org/en/lessons/mac-installation

Цей урок допоможе вам налаштувати інтегроване середовище розробки для Python на комп'ютері з операційною системою Mac.

Створення резервної копії комп'ютера

Користувачі Mac можуть скористатися Time Machine для цього.

Встановлення Python 3

На вашому комп'ютері вже може бути встановлено Python 2. Ця версія Python вважається застарілою наприкінці 2019 року, тому вам необхідно встановити Python 3. Завантажте останню стабільну версію мови програмування Python (версія 3.12 станом на червень 2024 року) та встановіть її, дотримуючись інструкцій на веб-сайті Python.

Створення каталогу

Щоб залишатися організованим, найкраще мати спеціальний каталог (папку) на вашому комп'ютері, де ви будете зберігати свої програми на Python (наприклад, programming-historian). Створіть такий каталог у будь-якому місці на жорсткому диску.

Встановлення текстового редактора

Існує багато текстових редакторів, які можна використовувати для написання, зберігання та запуску команд Python. У цьому уроці ми використовуємо Visual Studio Code. Це безкоштовне інтегроване середовище розробки, яке складається з редактора початкового коду, інструментів для автоматизації складання та відлагодження програм. Також є багато інших редакторів коду, які ви можете обрати. Деякі з наших тестувальників надають перевагу програмі під назвою BBEdit. Яким редактором коду користуватися - вирішувати вам, але заради послідовності в наших уроках ми будемо використовувати Visual Studio Code. Ви можете завантажити Visual Studio Code з сайту Visual Studio Code. Встановіть його з файлу .DMG.

Налаштування Visual Studio Code для запуску програм на Python

Тепер вам потрібно налаштувати редактор так, щоб ви могли запускати програми на Python.

  1. Спочатку натисніть на наступну іконку на панелі зліва, яка дозволить встановити необхідне розширення для запуску програм на Python.

  1. Тоді інсталюйте розширення Python від Microsoft.

Після того, як встановите розширення, ви можете налаштувати гарячі клавіші для запуску програм на Python. Для цього наисність Command + K та Command + S слідом або перейдіть в Settings -> Keyboard Shortcuts. Введіть в пошукову стрічку Run Python File in Terminal та налаштуйте комбінацію клавіш для запуску програм на Python (наприклад, Control + Command + R) після чого натисніть Enter для збереження комбінації.

Крок 2 - "Hello World" у Python

Традиційно програмування новою мовою починається зі спроби створити програму, яка друкує повідомлення “hello world” і завершує роботу. Ми покажемо вам, як це зробити на Python та HTML.

Python - чудовий вибір для початківців у програмуванні, оскільки ця мова високого рівня дозволяє створювати короткі але потужні програми. Чим програми кортоші, тим ймовірніше, що вони загалом помістятся на екрані, а це полегшить сприймання та відстежування кроків їх роботи.

Python - "інтерпретована" мова програмування. Це означає, що існує спеціальна комп'ютерна програма (відома як інтерпретатор), яка вміє виконувати інструкції, написані цією мовою. Один із способів використання інтерпретатора - зберегти всі ваші інструкції у файлі, а потім запустити інтерпретатор на цьому файлі. Файл, який містить інструкції мовою програмування, називається програмою. Інтерпретатор виконає кожну інструкцію, яку ви дали йому у вашій програмі, а потім зупиниться. Давайте спробуємо це зробити.

У текстовому редакторі створіть новий файл, введіть наступну дворядкову програму і збережіть її у вашому каталозі programming-historian як hello-world.py.# hello-world.py

# hello-world.py 
print('hello world')

У вибраному вами текстовому редакторі має бути кнопка "Виконати" (“Run Python File”), яка дозволить вам виконати вашу програму.

Ви також можете скористатися комбінацією клавіш, які налаштували вище. Якщо програма виконалась успішно, це має виглядати приблизно так:

Взаємодія з командним рядком Python

Інший спосіб взаємодії з інтерпретатором - це використання так званого командного рядка Python. Ви можете ввести команду і натиснути клавішу Enter, а командний рядок відповість на неї. Його використання є чудовим способом тестування команд, щоб переконатися, що вони виконують те, що ви від них вимагаєте. Це робиться дещо по-різному на Mac, Linux і Windows.

Ви можете запустити командний рядок Python, відкривши вікно "термінал". На комп'ютері Mac відкрийте Finder і двічі клацніть "Програми" -> "Утиліти" -> "Термінал", а потім введіть "python3" у вікні, що відкриється на екрані. Після цього у вікні командного рядка Python введіть:

print('hello world')

і натисніть Enter. Комп'ютер відповість наступний рядком:

hello world

Для показу взаємодії з командним рядком, ми будемо використовувати -> для позначення відповіді командного рядка на вашу команду, як показано нижче:

print('hello world') 
-> hello world

На вашому екрані це буде виглядати приблизно так:

Тепер, коли ви і ваш комп'ютер готові до роботи, ми можемо перейти до цікавіших завдань. Якщо ви опрацьовуєте уроки Python за порядком, пропонуємо вам спробувати “Що таке вебсторінки та HTML?

Про авторів

Вільям Туркел, професор історії в Університеті Західного Онтаріо. Адам Краймбл, Університетський коледж Лондона.

Переклад українською: Дмитро Батько, студент Факультету прикладних наук Українського католицького університету

Переклад рецензували: Євген Ворожейкін, старший викладач кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, ORCID; Мар'яна Юрків, доцент кафедри картографії та геопросторового моделювання Національного університету “Львівська політехніка”, ORCID.

Рекомендоване цитування: Туркел, Вільям та Краймбл, Адам. "Налаштування інтегрованого середовища розробки для Python (Mac)", Programming Historian (2012), переклав Дмитро Батько, Посібник з цифрової історії, 2024.

Last updated